Za nami połowa października, a połowa naszego zespołu choruje, jednak duch w nas nie słabnie i zgodnie z comiesięcznym zwyczajem przekazujemy dziś wsparcie finansowe na rzecz wybranego projektu open source i organizacji dobroczynnej. Wyboru odbiorców dokonał tym razem Karol Pasternak.

Wspomagamy dziś projekt GnuPG, będący darmową i otwartą implementacją standardu OpenPGP, dzięki któremy można relatywnie łatwo szyfrować komunikację e-mailową (szczególnie z pomocą dodatków do programów pocztowych takich jak Enigmail). W naszym zespole często korzystamy z GnuPG w komunikacji z klientami dbającymi o wysoki poziom bezpieczeństwa, oraz w przypadkach, gdy konieczne jest przesyłanie e-mailem wrażliwych danych. Dziękujemy twórcom programu, Wernerowi Kochowi i zespołowi g10code!

Przesyłamy ponadto wsparcie dla Schroniska dla zwierząt w Łodzi. Schronisko otrzymało już od nas pomoc w ubiegłym roku, jednak wiemy, że jego pracownicy i wolontariusze wykonują kawał dobrej roboty pomagając zwierzętom, więc zasługują na znacznie więcej, niż tylko jednorazowe wsparcie. Dziękujemy i przesyłamy im (i ich podopiecznym) życzenia wszystkiego dobrego!