Kwietniowa pogoda ma do siebie to, że często ulega zmianom. Ale niezależnie od tego, czy za oknem słońce, czy deszcz, my jesteśmy konsekwentni - skoro dzisiaj piętnasty, to znak, że przyszła pora na wybór tych, którym chcielibyśmy pomóc. O kwietniowych darowiznach decydował Krzysiek Pisera.

W naszej pracy zajmujemy się głównie web developmentem, zatem jednym z najczęściej używanych przez nas języków jest JavaScript. Krzysiek postanowił wesprzeć JS Foundation, fundację czuwającą nad rozwojem szeregu projektów związanych z tym językiem. Fundacja narodziła się w październiku ubiegłego roku na skutek połączenia jQuery Foundation i Dojo Foundation. Do najpopularniejszych projektów pod jej opieką należą choćby jQuery, Dojo Toolkit, Grunt i ESLint. Szczególnie chcielibyśmy docenić ten ostatni, ESLint, który jest dla nas bardzo pomocny w codziennej pracy przy dużym projekcie JavaScriptowym.

Druga z darowizn trafia do młodego mieszkańca rodzinnego miasta Krzyśka, Zgierza. Patryk Arkita wymaga leczenia z powodu złożonej wady serca. Życzymy Patrykowi wszystkiego dobrego i przesyłamy uściski, a czytelników naszego bloga zachęcamy do wspierania Patryka i JS Foundation.