Wakacje, urlopy, zapał do pracy jakby mniejszy… ale nie słabnie nasz zapał do wypełnianej co miesiąc tradycji wspierania projektów open source i organizacji dobroczynnych. W lipcu odbiorców pomocy wybierała Ania Hawrył, nasza niezłomna testerka.

Ania zdecydowała się wesprzeć projekt Libre Office, rozwijany od 2010 roku pakiet oprogramowania biurowego (opierający się na powstałym wcześniej Open Office). Wiele osób z naszego zespołu na co dzień korzysta z Libre Office pracując z dokumentami i arkuszami, stworzyliśmy przy jego pomocy także niejedną prezentację (kilka z nich można zobaczyć na naszym profilu Speaker Deck). Za projektem stoi specjalnie powołana organizacja The Document Foundation - dziękujemy jej za wysiłek wkładany od lat w rozwój pakietu!

Drugi wybór Ani to Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Fundacja istnieje już 26 lat, a z jej pomocy skorzystało ponad 5000 dzieci chorych na raka. Cieszymy się, że możemy mieć niewielki udział w tej pomocy, życzymy wszystkiego dobrego całej Fundacji i wszystkim dzieciom pod jej opieką!