Dziś w kraju urzędowe święto, więc mamy wolne i comiesięcznych darowizn nie będzie… To żart, oczywiście - święto świętem, ale nie pozwolimy sobie na zaniedbanie naszej akcji. Odbiorców pomocy finansowej wybierał w tym miesiącu Filip, współpracujący z nami od ponad roku programista z Poznania.

Zgodnie z wyborem Filipa, wspieramy Fundację Mozilla, organizację non-profit powołaną w 2003 roku z misją opieki nad projektami takimi jak przeglądarka Firefox lub program pocztowy Thunderbird. Z czasem Fundacja zaczęła podejmować także inne przedsięwzięcia na rzecz innowacyjności i otwartości Internetu. W naszym zespole jest wielu użytkowników programów rozwijanych pod opieką Fundacji, chętnie też korzystamy z efektów jej innych działań (na przykład z dokumentacji powstałej w ramach Mozilla Developer Network), dlatego też od lat doceniamy jej dokonania - wspieraliśmy już Fundację w 2014 i 2015 roku. W tym roku z radością i wdzięcznością robimy to po raz kolejny i na pewno nie ostatni!

Przekazujemy też pomoc na rzecz Fundacji „Prima” z Poznania, działającej od 2009 organizacji zajmującej się pomocą psom rasy labrador, które padły ofiarą zaniedbania i wykorzystywania przez ludzi. Nazwa Fundacji pochodzi od imienia suki, która po latach męki trafiła w dobre ręce i mogła rozpocząć nowe, szczęśliwe życie. Pozdrawiamy Fundację i jej podopiecznych!