Kilka dni temu uruchomiliśmy nową, gruntownie odświeżoną wersję naszej strony internetowej. Odbyło się to bez wielkiego rozgłosu i pompy, nie strzelały korki od szampana, ale postanowiliśmy przynajmniej napisać o tym w kilku słowach tu, na naszym (też odświeżonym) blogu.

To, co widać na pierwszy rzut oka, to nowa szata graficzna strony, będąca dziełem naszego grafika Marcina. Mamy nadzieję, że się podoba, a przede wszystkim że jest przejrzysta i pozwala wygodnie przeglądać treści zarówno w wersji desktopowej, jak i na urządzeniach mobilnych.

Nowy wygląd strony to jednak tylko wierzchołek góry lodowej, bo przede wszystkim wymieniliśmy silnik serwisu - zasłużony Drupal ustąpił miejsca Wagtailowi, systemowi zarządzania treścią napisanemu w Pythonie i opierającemu się na bardzo popularnym frameworku Django.

Był to dla nas swego rodzaju eksperyment i wyzwanie, bo z Wagtailem nie mieliśmy wcześniej do czynienia - a jak się okazało, chcąc poskładać całą stronę "po swojemu", musieliśmy wprowadzić sporo przeróbek i własnych rozwiązań. Poszło nam to sprawnie, w końcu programowanie aplikacji webowych to nasz chleb powszedni, ale nie wszystko jeszcze działa tak, jakbyśmy chcieli. Powiedzmy, że strona jest w wersji "beta" i będziemy nad nią dalej pracować.

Chcemy przy tej okazji podziękować twórcom wszystkich większych i mniejszych projektów open source, z których skwapliwie skorzystaliśmy, budując nową stronę. Są to:

Całym zespołem - dziękujemy!