Jak listopad, to listopad - spadają liście, spada temperatura, pada deszcz. Przypada też dziś dzień, w którym uczynimy zadość naszej comiesięcznej tradycji pomagania projektom open source i organizacjom dobroczynnym. Listopadowych odbiorców wybierał nasz nieustraszony programista Tadeusz Sośnierz, lepiej znany jako Tadzik.

Wybór Tadzika padł na projekt Perl Dancer, framework do budowania aplikacji webowych w Perlu. Z Dancerem znamy się i lubimy od dawna - korzystamy z tego frameworku w kilku wewnętrznych przedsięwzięciach, poza tym od pięciu lat uczestniczymy w projekcie, w którym Dancer gra (tańczy?) główną rolę. Ze względu na te zasługi, Dancer pojawił się już na naszym blogu jako wspierany projekt w 2015 roku. Dziś z radością ponownie przesyłamy jego twórcom pomoc finansową, wraz z życzeniami powodzenia w dalszym rozwijaniu frameworku.

Pomagamy też Stowarzyszeniu dla Natury "Wilk"organizacji od ponad dwudziestu lat zajmującej się ochroną przyrody. Stowarzyszenie działa przede wszystkim na rzecz pomocy ssakom drapieżnym, w tym wilkom, niedźwiedziom i rysiom. W swojej długiej historii było wielokrotne nagradzane za podejmowane przedsięwzięcia, m.in. prestiżową nagrodą magazynu National Geographic Polska. Życzymy Stowarzyszeniu wielu kolejnych sukcesów i dziękujemy za trud wkładany w pomoc polskim drapieżnikom.