Już od pięciu lat, czas Świąt jest dla naszego zespołu okazją do sprawienia prezentu jednej z zaprzyjaźnionych z nami organizacji zajmujących się działalnością dobroczynną. Tym prezentem jest zrealizowanie niewielkiego projektu, pomagającemu organizacji w spełnianiu swojej misji.

W tym roku świąteczny projekt jest kontynuacją prac nad stroną internetową Onkobiegu, charytatywnej imprezy biegowej organizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym Na Mięsaki "Sarcoma". Kilka miesięcy temu zbudowaliśmy nową stronę Onkobiegu, wprowadzając możliwość rejestracji uczestnicwa przez Internet. Stowarzyszenie już wtedy miało plany na dalsze prace nad stroną, zatem zgodnie uznaliśmy, że projekt świąteczny będzie dobrą okazją do ich przeprowadzenia.

Najważniejszą nową funkcją strony, którą wprowadziliśmy, jest możliwość dokonywania cyklicznych darowizn przez odwiedzających stronę Onkobiegu. Osoby chcące regularnie wspierać finansowo inicjatywę imprezy, będą od teraz mogły zrobić to bardzo łatwo, włączając na stronie automatyczne comiesięczne wpłaty. Pracujemy też nad nowym formularzem, dzięki któremu możliwe będzie zgłoszenie chęci pomocy w organizacji Onkobiegu jako wolontariusz.

Nasze prace są jeszcze w toku - niestety nie mamy do pomocy aż tylu Elfów co Święty Mikołaj i nie zdążyliśmy przed Gwiazdką. Większość nowości jest już jednak gotowa, przechodzi intensywne testy i za kilka dni będzie można zobaczyć efekty na stronie Onkobiegu (o czym poinformujemy).