Posprzątaliśmy już ostatnie ślady po konfetti, dopiliśmy sylwestrowe szampany i po raz pierwszy w zupełnie nowym roku wypełniamy naszą comiesięczną tradycję pomocy projektom open source i innym potrzebującym. Zadanie wyboru odbiorców przypada w udziale Wojtkowi Siewierskiemu, który pracuje z nami od ponad roku, ale jeszcze nie miał okazji wystąpić w tej zaszczytnej roli.


Wojtek postanowił, że w styczniu uhonorujemy projekt GnuPG, pakiet programów szyfrujących, który od lat wykorzystujemy w zespole do zabezpieczania korespondencji mailowej. W ramach naszej inicjatywy doceniliśmy GnuPG już w 2013 roku, kiedy to po raz pierwszy przekazaliśmy wsparcie finansowe na rzecz projektu - a teraz bez wahania robimy to ponownie. Przy okazji przesyłamy twórcom pakietu podziękowania i odrobinę spóźnione życzenia urodzinowe, jako że GnuPG świętowało niedawno dwudziestą rocznicę swojego pierwszego wydania (było to 20 grudnia). Dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego!


Za pośrednictwem Fundacji Avalon przekazujemy też pomoc Marcinowi Sztrublowi, od kilkunastu lat walczącemu z postępującym zanikiem mięśni. Marcin sam stara się pomagać innym cierpiącym na podobne choroby, działając w Polskim Towarzystwie Chorób Nerwowo-Mięśniowych, jednak aby mógł to dalej robić i cieszyć się życiem, stale potrzebuje specjalistycznej i kosztownej rehabilitacji. Mamy nadzieję, że nasza pomoc choć w niewielkim stopniu ułatwi jej sfinansowanie. Pozdrawiamy Cię, Marcinie!