Minęła połowa lutego, a przy okazji także Walentynki - to najlepszy moment, by wykazać się sercem i jak co miesiąc wspomóc wybrany projekt open source i organizację dobroczynną. W tym miesiącu wybierającym został po raz pierwszy Sebastian, który zajmuje się w naszym zespole prowadzeniem projektów.

Jako miłośnik sztuki filmowej (niekoniecznie najwyższych lotów), Sebastian zdecydował o wsparciu dla organizacji VideoLAN, zajmującej się rozwijaniem jednego z najlepszych programów do odtwarzania mediów - VLC. Projekt VLC istnieje już ponad siedemnaście lat, jest dostępny dla wszystkich popularnych systemów operacyjnych i urządzeń mobilnych, i ma ponad 40 wersji językowych. Przekazujemy wyrazy uznania twórcom znakomitego programu i życzymy powodzenia w jego dalszym rozwijaniu!

Przekazujemy pomoc także Schronisku dla Zwierząt w Korabiewicach, prowadzonemu przez Fundację Viva!. Schronisko jest azylem nie tylko dla licznych psów i kotów, ale także dla koni, krów, kóz i innych zwierząt gospodarskich. Placówka ma dramatyczną historię - do 2012 roku Schronisko było w rękach właścicieli, którzy trzymali zwierzęta w strasznych warunkach i zamiast zapewnić im opiekę, zadawali cierpienie. Nie zabrakło jednak ludzi wrażliwych na los zwierząt, którzy doprowadzili do przejęcia Schroniska i od sześciu lat dbają o to, by jego podopiecznym było jak najlepiej. Dziękujemy i pozdrawiamy!