Tegoroczny marzec najwyraźniej mocno wziął sobie do serca przysłowie, że "w marcu jak w garncu", bo zdążył już przynieść zarówno siarczyste mrozy, jak i wiosenne słońce. Pogoda - jednym słowem - zmienna. Niezmienna za to jest nasza tradycja, w ramach której miesiąc w miesiąc pomagamy finansowo projektom open source i organizacjom prowadzącym działalność dobroczynną. W marcu wybór odbiorców był zadaniem Michała Dziekońskiego, naszego weterana w programowaniu frontendu.


Zgodnie z wolą Michała przekazujemy wsparcie projektowi KeePassXC, menedżerowi haseł dla Linuksa, Windows i macOS. KeePassXC jest dobrym przykładem, jak w praktyce działa open source, ponieważ jest odgałęzieniem (forkiem) projektu KeePassX (kilkukrotnie wspieranego przez nas w przeszłości). Nowy projekt powstał z inicjatywy programistów, którzy chcieli szybszego wprowadzenia w programie nowych funkcji i postanowili stworzyć własną wersję. Życzymy powodzenia w pracy nad KeePassXC!


Wysyłamy też wsparcie finansowe dla Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych, powołanej do życia w 2010 roku, a od 2012 roku zajmującej się prowadzeniem schroniska dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim. Pomagamy Fundacji już po raz trzeci w historii naszej akcji - jak zawsze dziękujemy za wysiłek wkładany w ratowanie zwierząt i życzymy wszystkiego dobrego!