Przyszedł kwiecień, a z nim pogoda tak słoneczna i wiosenna, że zdążyliśmy zapomnieć o jakiejkolwiek zimie. Nie zapominamy jednak o comiesięcznej akcji wspierania projektów open source i organizacji dobroczynnych - w tym miesiącu wybierającym został (już po raz czwarty w historii) Dawid Jancen.

Podobnie jak dokładnie rok temu, przekazujemy pomoc finansową na rzecz JS Foundation, fundacji dbającej o rozwój różnych projektów open source współtworzących ekosystem języka JavaScript. W codziennej pracy korzystamy z wielu narzędzi, które JS Foundation otacza opieką - są to na przykład: webpack, ESLint, RequireJS, czy stare dobre jQuery i jQuery UI. Dziękujemy twórcom projektów i ekipie JS Foundation!

Drugim odbiorcą naszej pomocy w tym miesiącu, wybranym przez Dawida, jest Schronisko dla bezdomnych zwierząt w jego rodzinnym Tczewie. Schronisku pomagaliśmy już w poprzednich latach - ostatnio w styczniu 2016, kiedy wsparliśmy leczenie skrajnie zaniedbanego psa Diego, odebranego bezdusznemu właścicielowi. Miło było nam dowiedzieć się, że Diego doszedł do pełni sił i znalazł nowy dom. Życzymy równie szczęśliwego losu wszystkim podopiecznym Schroniska!