Dziś uroczysta rocznica! Nie, nie chodzi nam o 90-tą rocznicę pierwszego filmu z Myszką Miki... Mija dzisiaj sześć lat, odkąd rozpoczęliśmy naszą akcję wspomagania darowiznami przedsięwzięć open source i organizacji dobroczynnych.


W ramach tej inicjatywy co miesiąc kolejna osoba z naszego zespołu wybiera, kto otrzyma od nas pomoc finansową - a odbiorców jest zawsze dwóch: jednym jest projekt open source (zwykle taki, który w jakiś sposób przydał nam się w pracy), a drugim organizacja zajmująca się działalnością dobroczynną. Przez sześć lat, odkąd zaczęliśmy, przekazaliśmy prawie sto pięćdziesiąt takich darowizn na rzecz kilkudziesięciu projektów, fundacji, domów dziecka, schronisk dla zwierząt i indywidualnych potrzebujących.


Efektem "ubocznym" tej akcji jest również to, że zaprzyjaźniliśmy się i nawiązaliśmy stałą współpracę z kilkoma organizacjami - przede wszystkim ze Stowarzyszeniem "mali bracia Ubogich" i Stowarzyszeniem "Sarcoma".


No to do rzeczy! W rocznicowym miesiącu odbiorców naszej pomocy wybrał Marcin Tabaka, a są to: projekt Webpack i Jakub Ułanowicz (za pośrednictwem Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą").


Webpack jest narzędziem ułatwiającym pracę z kodem i zasobami (takimi jak biblioteki JavaScript lub pliki CSS) w projektach webowych. Marcin i inni nasi programiści serwisów i aplikacji webowych skwapliwie korzystają z niego w niejednym projekcie. Jak zawsze dziękujemy twórcom i gratulujemy udanego projektu!


Kubuś Ułanowicz to dziewięcioletni chłopiec z autyzmem. Jego rodzice, przy wsparciu Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", starają się zapewnić mu możliwość funkcjonowania i radzenia sobie w codziennym życiu - w szkole, w kontaktach z rówieśnikami. Kubuś potrzebuje rehabilitacji i terapii, przede wszystkim psychologicznej i logopedycznej, co oczywiście wiąże się z kosztami. Pomagaliśmy już Kubusiowi kilka lat temu, dziś z radością robimy to jeszcze raz, przesyłając przy okazji życzenia wszystkiego dobrego rodzicom Kubusia i oczywiście jemu samemu.


Na koniec sami sobie składamy najlepsze życzenia z okazji szóstej rocznicy i oficjalnie rozpoczynamy siódmy rok akcji!

Tort 6. rocznica