W poprzednim miesiącu rocznicowo i uroczyście, a dziś już standardowo, ale nie mniej ochoczo przystępujemy do kolejnej odsłony naszej inicjatywy wspierania projektów open source i organizacji dobroczynnych. Dziś wyboru odbiorców dokonał Krzysiek Pisera, jeden z najwierniejszych członków naszego zespołu, z prawie 9-letnim stażem, jako jeden z nielicznych pamiętający początki naszej akcji.


Krzysiek jeszcze bardziej niż naszemu zespołowi wierny jest Vimowi, edytorowi dla programistów, którego używa od urodzenia (no, może to przesada, ale pewnie sam już nie pamięta, kiedy zaczął używać). Swoistą tradycją w tradycji stało się już, że to właśnie ten projekt jest wybierany przez Krzyśka jako otrzymujący nasze wsparcie - w tym roku po raz czwarty w historii. A ponieważ twórca Vima, Bram Moolenaar, od lat oddaje wysyłane darowizny organizacji ICCF Holland, niosącej pomoc potrzebującym dzieciom w Ugandzie, to pośrednio wspomagamy także ten cel. Bram i ICCF Holland - dziękujemy Wam!


Przesyłamy także wsparcie finansowe Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, prowadzącej program "START", którego celem jest pomoc najzdolniejszym młodym naukowcom w rozpoczęciu kariery badawczej i stworzenie im lepszych warunków do pracy. Pozdrawiamy Fundację i wszystkich młodych badaczy biorących udział w programie!