Pogoda za oknem letnia - raz piękne słońce, raz deszcz (też piękny). Nie bylibyśmy jednak sobą, gdybyśmy dali się rozproszyć pogodą i naruszyć nasz rytuał comiesięcznych darowizn na rzecz projektów open source i innych organizacji dobroczynnych.

W lipcu mamy przyjemność poinformować o wyborze Wojtka Wąsika, który z projektów open source’owych zdecydował się wesprzeć Notepad++ - edytor dla programistów, z którego, jak mówi, korzysta, od kiedy pamięta. Jak na stronie Notepad++ pisze jego autor, celem przyświecającym tworzeniu programu było ograniczenie obciążenia procesora, tak, by przyczynić się do oszczędności energii i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Wspieramy też Fundację Dziedzictwa Przyrodniczego, działającą na terenie Bieszczad, ulubionych gór Wojtka. Fundacja dba o zwierzęta zamieszkujące tereny Puszczy Karpackiej, poza tym wspiera popularyzowanie regionu w Polsce i zagranicą, promuje produkty regionalne i angażuje się w inwestycje godzące interesy ludzi z ochroną przyrody, które tworzą nowe miejsca pracy.

Życzymy wielu sukcesów obu przedsięwzięciom!