Dziś, w ramach marcowej odsłony naszej inicjatywy pomagania projektom open source i organizacjom dobroczynnym, przekazujemy pomoc finansową dla projektu Perl Dancer i Fundacji dla Zwierząt „Pazurek”.

Perl Dancer to framework służący do tworzenia aplikacji webowych w Perlu. Jego pierwsza wersja, wydana w 2009 roku, była wzorowana na frameworku Sinatra (dla języka Ruby), a jej autorem był Alexis Sukrieh. Obecnie aktywnie rozwijana jest druga wersja projektu - Dancer 2.

Nasz zespół od dłuższego czasu ma wiele do czynienia z Dancerem, ponieważ część z nas (w tym piszący te słowa) uczestniczy od 2012 roku w projekcie, którego podstawą jest złożona aplikacja webowa korzystająca m.in. z Dancera. Dziękujemy twórcom frameworka i życzymy powodzenia w dalszym rozwoju projektu!

Fundacja dla Zwierząt „Pazurek” działa w Warszawie i zajmuje się przede wszystkim pomocą bezdomnym kotom - dokarmianiem i leczeniem, znajduje dla nich nowe domy, oraz organizuje akcje sterylizacji. Pomagaliśmy już „Pazurkowi” w kwietniu 2013 i cieszymy się, że możemy zrobić to ponownie. Dziękujemy Fundacji za jej wysiłki i życzymy wszystkiego dobrego w dalszych działaniach.