Przyszedł grudzień, wraz z nim zima - choć jednego dnia jest zima, a drugiego jej ni ma. W przeciwieństwie do zimy, nasza akcja wspierania inicjatyw open source i organizacji dobroczynnych jest konsekwentna i tak jak wcześniej przez cały rok, w połowie miesiąca ma swoją kolejną odsłonę. Ostatnich w tym roku odbiorców pomocy wybierał debiutujący w tej roli Leszek Kalota, programista z Teresina.

Za wyborem Leszka przekazujemy darowiznę na rzecz projektu Git, najpopularniejszego systemu kontroli wersji, bez którego od wielu lat nie wyobrażamy sobie pracy. Nasze uznanie wyrażaliśmy już w przeszłości, wspomagając projekt w 2012, 2015 i 2016 roku - dziś będzie to zatem już czwarty raz. Podobnie jak przy poprzednich okazjach, dziękujemy twórcom Gita za dbanie o jego rozwój i życzymy satysfakcji z dalszej pracy nad projektem!

Drugą ze wspieranych w tym miesiącu organizacji jest Fundacja "Mam Marzenie". Jej misją jest spełnianie marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające życiu. Od początku swojej działalności w 2003 roku do dziś Fundacja spełniła ponad 7000 marzeń, przynosząc dzieciom radość i pozwalając na chwilę zapomnieć o trudach walki z chorobą. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją małą cegiełkę na rzecz tego szlachetnego celu i życzymy Fundacji spełnienia wszystkich marzeń!