Działalność zaczęliśmy w lipcu 2004 jako trzyosobowy zespół realizujący małe zlecenia i projekty internetowe. Z roku na rok rozwijaliśmy się, zarówno jeśli chodzi o liczebność zespołu, zakres znanych i stosowanych technologii, jak również skalę realizowanych projektów.

Dziś nasza ekipa liczy ponad 20 osób i może pochwalić się wykonaniem przeszło dwustu projektów o różnym stopniu skomplikowania, oraz zaufaniem wielu powracających lub stale współpracujących z nami Klientów.

Dzięki dobrej organizacji i efektywnemu zastosowaniu metod pracy zdalnej, od lat działamy nie tylko na rynku polskim, ale również pracujemy dla Klientów z Wielkiej Brytanii, USA, lub Niemiec.

Nasz zespół


Od początku kierowaliśmy się ideą budowania zespołu na lata, wierząc w to, że stała, sprawdzona i zgrana grupa ludzi pozwoli nam bez obaw podejmować kolejne, coraz większe wyzwania. Choć działamy na dynamicznym rynku, gdzie częste zmiany pracodawcy są na porządku dziennym, z powodzeniem trzymamy się tego założenia. Pracownicy o najdłuższym stażu są z nami już przeszło pięć lat, a większość pracuje przynajmniej od dwóch-trzech lat.

Staramy się utrzymywać dobrą, koleżeńską atmosferę w firmie, tak by wspólna praca była nie tylko efektywna, ale także przyjemna. Choć zespół jest rozproszony i wiele osób pracuje zdalnie, dbamy o to, by przynajmniej raz w miesiącu spotkać się w pełnym składzie, wybrać się na kręgle lub gokarty i napić się razem piwa (lub lemoniady).

Filozofia pracy


Przykładamy ogromną wagę do jakości tworzonych przez nas serwisów i aplikacji. Staramy się tworzyć solidne rozwiązania, skutecznie przynoszące korzyści naszym Klientom, a jednocześnie łatwe w późniejszym utrzymywaniu i rozwijaniu przez nasz zespół.

Cenimy sobie precyzyjne określanie wymagań co do zakresu podejmowanych projektów i chętnie pomagamy naszym Klientom w ich opracowywaniu. Unikamy przedsięwzięć wymagających pracy w pośpiechu, lub poświęcenia jakości na rzecz obniżenia kosztów.

Stosujemy sprawdzone, skuteczne praktyki i narzędzia, zarówno jeśli chodzi o prace programistyczne, jak i zarządzanie projektami. Chętnie stosujemy techniki takie jak Test-Driven Development i Continuous Integration, a w pracy z kodem źródłowym naszym podstawowym narzędziem jest Git (w połączeniu z GitLabem lub GitHubem). Prowadzenie projektów ułatwia nam Redmine, jednak współpracując z klientami korzystamy także z innych narzędzi, jak Jira lub Basecamp.

Lata doświadczeń i pracy przy projektach różnego rodzaju sprawiły, że jesteśmy elastyczni i potrafimy dostosować się do organizacji i specyfiki pracy naszych Klientów.

Jak prowadzimy projekty

Open source


Budując aplikacje webowe i mobilne, korzystamy z wielu narzędzi i rozwiązań stworzonych przez społeczność open source. Od lat staramy się oddawać coś w zamian, dlatego co miesiąc przekazujemy wsparcie finansowe na rzecz wybranego projektu.

Działalność dobroczynna


Poza pracą nad projektami dla Klientów i własnymi przedsięwzięciami, regularnie współpracujemy także z organizacjami dobroczynnymi, realizując ich projekty nieodpłatnie lub przy znacznie obniżonych kosztach.

Nawiązaliśmy w ten sposób bliższą współpracę ze Stowarzyszeniem "mali bracia Ubogich" oraz Stowarzyszeniem Pomocy Chorym na Mięsaki "Sarcoma".

Od kilku lat naszą tradycją jest wykonywanie przynajmniej jednego takiego projektu w okresie przedświątecznym - jako "prezent" dla wybranej organizacji.

Ponadto, podobnie jak w przypadku projektów open source, raz w miesiącu przekazujemy pomoc finansową na rzecz wybranej organizacji dobroczynnej.