Onkobieg - Razem po zdrowie! to organizowana od 2008 roku, najstarsza w Polsce charytatywna impreza biegowa o tematyce onkologicznej. Jej celem jest pozyskanie funduszy na pomoc osobom chorym na choroby nowotworowe i zamanifestowanie poparcia dla ich trudnej walki o zdrowie i życie.

Inicjatorem Onkobiegu jest Stowarzyszenie Pomocy Chorym Na Mięsaki "Sarcoma". Ze Stowarzyszeniem współpracowaliśmy wcześniej od kilku lat i z przyjemnością podjęliśmy się zadania budowy nowego serwisu internetowego Onkobiegu, dzięki któremu osoby zainteresowane udziałem w biegu zyskały możliwość rejestracji online.

Responsywny szablon


Szablon serwisu Onkobiegu oparliśmy o framework Bootstrap, dzięki czemu łatwo wprowadziliśmy responsywność i umożliwiliśmy wygodne przeglądanie serwisu na różnych rodzajach urządzeń. Zadbaliśmy o to, by nawet na małym ekranie smartfonu możliwe było skorzystanie ze wszystkich funkcji serwisu, w tym rejestracji na bieg lub edycji wprowadzonych danych.

Bootstrap
Responsywny szablon

Silnik i system zarządzania treścią


Do zbudowania silnika serwisu wybraliśmy język PHP i framework Laravel. Wykorzystaliśmy wiele rozwiązań i modułów wypracowanych wcześniej na potrzeby innych projektów, jednak specyficzne funkcje serwisu, jak choćby te związane z samą imprezą i uczestnictwem w biegu, napisaliśmy od podstaw.

Wyposażyliśmy serwis w wygodny, dedykowany system zarządzania treścią, pozwalający zarówno na pełną kontrolę nad zawartością strony, taką jak teksty i galerie zdjęć, jak i na dodawanie kolejnych edycji Onkobiegu i obsługę zgłoszeń uczestnictwa.

PHP  Laravel
Silnik i system zarządzania treścią

Obsługa płatności


Choć sam udział w Onkobiegu jest bezpłatny, to osoby zainteresowane imprezą i odwiedzające serwis mają możliwość wpłacenia darowizny na rzecz osób chorych onkologicznie. W tym celu wdrożyliśmy w serwisie obsługę płatności z wykorzystaniem API operatora PayU.

PayU
Obsługa płatności