Fooder to, należący do Zakładów Tłuszczowych Kruszwica i Kujawskiego, serwis dedykowany miłośnikom jedzenia. Powstał, by ułatwiać zapisywanie przepisów znalezionych w internecie - za jego pomocą 170 tys. użytkowników zgromadziło na własny użytek 1,5 miliona przepisów kulinarnych.

Twórca serwisu nie mógł dalej go rozwijać, więc my przejęliśmy całość prac. Ponieważ mieliśmy już doświadczenie z kontynuacją projektów, szybko zapoznaliśmy się z kodem serwisu i zastosowaniami technicznymi.

Aktualizacja projektu


Po przejęciu projektu musieliśmy stawić czoła długowi technologicznemu: framework Laravel i używane biblioteki nie były wcześniej aktualizowane na bieżąco.

Dlatego, gdy zapoznaliśmy się z kodem aplikacji, naszym priorytetem był gruntowny proces aktualizacji zależności. To w dalekobieżnej perspektywie zaoszczędziło znaczną ilość pracy.

Laravel light
Fooder aktualizacja projektu

Pobieranie przepisów


Podstawową funkcją serwisu jest przetwarzanie przepisów, czyli pobieranie ich ze strony źródłowej na profil użytkownika w Fooderze. Wykorzystaliśmy do tego PhantomJS, narzędzie przypominające przeglądarkę, które pobiera HTML strony.

Elasticsearch pozwala wyszukiwać słowa kluczowe, na podstawie których program wykrywa fragmenty treści będące przepisem.

Elasticsearch
Fooder - dodawanie przepisów

Wyszukiwarka


Jedną z dodanych przez nas możliwości serwisu jest wyszukiwanie przepisów - we własnym profilu i wśród kont publicznych.

Dzięki technologii Elasticsearch wyszukiwarka pozwala na znajdowanie przepisów kulinarnych po tytule, opisie, wykorzystanych składnikach.

Fooder Wyszukiwarka

Aplikacje mobilne


Plany rozwoju serwisu objęły rozbudowę istniejących już aplikacji dla iOS i Androida. Zaproponowaliśmy rozwiązanie, które w perspektywie pozwoliło zaoszczędzić czas i koszty.

Napisaliśmy aplikację w React Native, dzięki czemu wersje dla obu platform mogą być oparte na tym samym kodzie źródłowym.

React Native
Fooder aplikacje mobilne