Należący do marki Kujawski serwis ZPierwszegoTloczenia.pl zbiera w jednym miejscu najlepsze przepisy kulinarne z wyselekcjonowanych blogów prowadzonych przez pasjonatów gotowania.

Zbudowaliśmy serwis od podstaw niemal 10 lat temu. Do dziś odpowiadamy za jego utrzymanie i rozwój.

ZPierwszegoTloczenia.pl w liczbach:

Współpracujący blogerzy
170
współpracujących
blogerów
Użytkownicy
25 tysięcy
użytkowników
jednego dnia
Przepisy
35 tysięcy
przepisów
Fotografie
100 tysięcy
fotografii
kulinarnych

Sprawny silnik serwisu


Podstawą działania każdego serwisu jest jego silnik. Na potrzeby ZPierwszegoTloczenia.pl napisaliśmy silnik w języku PHP z zastosowaniem struktury Model-View-Controller (MVC). Dane przepisów przechowujemy w bazie MySQL.

Przez lata funkcjonowania serwis przeszedł wiele zmian, w tym dwie gruntowne przebudowy. Jego obecna, modularna budowa, pozwala na łatwe wprowadzanie nowych funkcji i przeprowadzanie eksperymentów.

Aby serwis działał jak najszybciej, korzystamy z mechanizmów cache oraz stosujemy techniki optymalizacji dla często wykonywanych operacji. Sprawne działanie serwisu to również efekt zastosowania wydajnego serwera HTTP - nginx.

PHP MySQL nginx
ZPierwszegoTloczenia.pl

Automatyczne zbieranie treści


ZPierwszegoTloczenia.pl to ogromna kolekcja przepisów, która każdego dnia powiększa się o kilka lub kilkanaście nowych. Przez lata działania serwisu zebrało się ich ponad 35 tysięcy.

By nadążyć za kreatywnością blogerów współpracujących z serwisem i na bieżąco dodawać ich najnowsze przepisy, stworzyliśmy narzędzia do automatycznego pobierania i przetwarzania treści blogów, używając do tego Perla - języka znanego z możliwości przetwarzania danych tekstowych.

Perl
ZPierwszegoTloczenia.pl - pobieranie treści

Pewna wysyłka e-maili


Spora grupa użytkowników serwisu chce regularnie otrzymywać nowe przepisy na skrzynkę mailową i subskrybuje biuletyn "Kurier Kulinarny".

Dla wydajnego i bezproblemowego dostarczania dużej liczby wiadomości do użytkowników, wprowadziliśmy w serwisie integrację z usługą SendGrid, jednym z najpopularniejszych rozwiązań do masowej wysyłki e-maili.

SendGrid
ZPierwszegoTloczenia.pl - Kurier Kulinarny