Od lat współpracujemy ze Stowarzyszeniem Sarcoma, wspierającym chorych na mięsaki - rodzaj nowotworu złośliwego.

Na potrzeby Stowarzyszenia stworzyliśmy m.in. stronę internetową, będącą cennym źródłem wiedzy dla osób zmagających się z rakiem i ich najbliższych, a także dla lekarzy.

Projekt graficzny


Zgodnie z opracowanymi założeniami, nasz grafik przygotował projekty ekranów spełniające zasady UI i UX.

Byliśmy odpowiedzialni nie tylko za projekt strony, ale za całą szatę graficzną, łącznie z bannerami i nowym logo Stowarzyszenia. Opracowaliśmy wszystkie materiały tak, by były spójne i stały się znakiem rozpoznawczym Sarcomy.

IBE projekt graficzny

Zaplanowanie struktury strony


Stworzenie nowej strony wiązało się nie tylko ze zmianą wizualną, ale także porządkami w bazie artykułów Stowarzyszenia.

Na podstawie otrzymanego opisu specyficznych potrzeb opracowaliśmy docelową architekturę strony, spełniającą wszystkie wymagania.

Sarcoma Zaplanowanie struktury strony

Migracja treści


Aby w szybki sposób przenieść obszerną bibliotekę treści, którą oferuje Stowarzyszenie, przygotowaliśmy skrypt konwertujący format zapisu artykułów z poprzedniej wersji strony do formatu użytego w nowym serwisie.

Skrypt dodatkowo automatycznie pobierał pliki, do których przenosiły artykuły na wcześniejszej stronie, i zapisywał je w strukturze katalogów nowego serwisu.

Sarcoma Migracja treści

Responsywny szablon


Zadbaliśmy, by serwis był łatwy w przeglądaniu także na mniejszych ekranach tabletów i telefonów. Pomogło nam w tym zastosowanie frameworku Bootstrap 3.

Bootstrap
Sarcoma Responsywność