Projekty wspierane przez nas w maju łączą przeszłe i przyszłe doświadczenia Staszka: doświadczenie zawodowe w prowadzeniu badań ankietowych oraz doświadczenie bycia rodzicem, które dla Staszka rozpocznie się za kilka miesięcy.
Sprawdź, dlaczego wybrane projekty open‑source i non profit są tak bliskie naszemu Specjaliście do spraw Sprzedaży – Michałowi Staszewskiemu, który w zespole pełnym Michałów jest znany jako “Staszek”.
LimeSurvey
Wiodące open‑source’owe oprogramowanie do tworzenia ankiet. Rozwijane od 2003 roku i udostępniane bez opłat licencyjnych. Aplikacja internetowa LimeSurvey jest napisana w języku PHP i przeznaczona do uruchamiania w środowisku LAMP (Linux + Apache + MySQL + PHP) lub pokrewnym.
“Wcześniej korzystałem z płatnych, korporacyjnych systemów ankietowych: SurveyGizmo i SurveyMonkey. Gdy przeanalizowałem możliwości LimeSurvey, okazało się, że open‑source’owy program nie odstaje od swoich komercyjnych odpowiedników. On także pozwala na przeprowadzenie dużych badań ankietowych z wykorzystaniem zaawansowanych szablonów i automatyzacji” – wyjaśnia Staszek.
Na jakie inne korzyści z bezpłatnego LimeSurvey wskazuje Staszek?
- Ponad 80 wersji językowych i uproszczone tłumaczenie ankiety na inne języki.
- 28 gotowych rodzajów pytań, m.in.: pytania jedno‑ i wielokrotnego wyboru, z możliwością zaznaczenia odpowiedzi na skali za pomocą suwaka, z polami daty i godziny (w wybranym formacie) etc.
- Reaktywność: podpowiedzi, walidacja, wyświetlanie dodatkowych pytań i pomijanie nieistotnych w zależności od udzielanych odpowiedzi.
- Wbudowana analityka, wizualizacja i eksport danych.
- Zarządzanie dostępami: ankiety tylko na zaproszenie, otwarte, publiczne.
- Możliwość dostosowania wyglądu, także przez dodanie kodu HTML/JavaScript z własnym szablonem.
Fundacja Gajusz
Powstała w 1998 fundacja prowadzi pierwsze w centralnej Polsce hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci. Każdego roku wspiera ponad 400 rodzin, mierzących się nie tylko z chorobą terminalną, ale także dziecięcymi nowotworami, wadami letalnymi zdiagnozowanymi w trakcie ciąży czy traumatycznymi wydarzeniami.
Z inicjatywy Fundacji Gajusz powstały m.in. takie projekty jak:
- OKNO – wsparcie dla dzieci, które doświadczyły choroby nowotworowej. Podczas spotkań terapeutycznych i integracyjnych poznają nowych przyjaciół, uczą się radzić sobie ze stresem, nabywają kompetencje pomocne w powrocie do zwyczajnego życia.
- Hospicjum stacjonarne – “Pałac” zamieszkiwany przez nieuleczalnie chore dzieci nazywane “Księżniczkami” i “Książętami”. Miejsce dedykowane dzieciom pozbawionym opieki rodziców, z rodzin nieradzących sobie z opieką nad nieuleczalnie chorym dzieckiem lub bez możliwości sprawowania opieki paliatywnej w warunkach domowych.
- Tuli Luli – ośrodek przygotowujący do adopcji niemowlęta opuszczone przez rodziców biologicznych. Maluszki rozwijają się w towarzystwie trzech stałych opiekunek. Korzystają ze spacerów, sali integracji sensorycznej i ćwiczeń rehabilitacyjnych.
- Cukinia – centrum terapii, które swoją nazwę zawdzięcza filmowi “Nazywam się Cukinia”. Skupia psychoterapeutów, neurologopedów, psychiatrów dziecięcych, fizjoterapeutów i wielu innych specjalistów niosących pomoc rodzinom w kryzysie.
“Fundację Gajusz poznałem podczas studiów w Łodzi – nieraz po drodze na wydział spotykałem zrozpaczonych rodziców odwiedzających siedzibę Fundacji. Odkąd wiem, że będę tatą, to los tych najmniejszych dzieci stał mi się bardzo bliski” – wyjaśnia Staszek.