Powiedz mi, że należysz do zespołu Sidnet bez mówienia, że do niego należysz. Choć rozrzuceni po Polsce (i nie tylko), o zróżnicowanych zainteresowaniach (bieganie, tworzenie muzyki, uprawa roli, ciesielka, akwarele… ta lista nie ma końca) i – co prowadzi do długich dyskusji – o odmiennych preferencjach w wyborze edytora kodu, członkinie i członkowie zespołu Sidnet mają wspólny rys.
Z okazji 20‑lecia firmy, postanowiliśmy przyjrzeć się wartościom współdzielonym przez 37‑osobową ekipę z Sidnet.
Napędzają nas wyzwania programistyczne
Nie boimy się żadnych projektów – projektów innowacyjnych i wymagających prac R&D, projektów długotrwałych, ani tych awaryjnie przejmowanych od innego dostawcy. Chętnie wspieramy klientów już na etapie koncepcji, niejednokrotnie analizując w tym celu dziesiątki artykułów naukowych i tworząc własne modele uczenia maszynowego. Szybko adaptujemy najświeższe algorytmy i technologie – AI, Big Data, Computer Vision, Unreal Engine 5.
Jednocześnie nie zostawiamy klientów bez wsparcia. Przejmujemy opiekę nad nieprawidłowo zarządzanymi projektami technologicznymi i pomagamy wprowadzić w nich porządek. Nie przeszkadza nam też wieloletnie utrzymywanie oprogramowania – dobrym przykładem są Blogi z pierwszego tłoczenia należące do marki Kujawski, które utrzymywaliśmy przez 16 lat!
Programowanie towarzyszy nam także poza pracą – wielu z nas tworzy rozwiązania technologiczne na własny użytek i korzysta z nich każdego dnia.
Preferujemy pracę zdalną
W Sidnet znormalizowaliśmy pracę zdalną lata przed pandemią. Choć lubimy od czasu do czasu spotkać się w większym gronie, to na co dzień większości z nas szkoda czasu na dojazdy do biura w Warszawie, a w wielu przypadkach byłoby to niemożliwe. Gdyby nie praca w 100% zdalna, nie poznalibyśmy wielu wartościowych koleżanek i kolegów z zespołu, pracujących z odległych lokalizacji – od Rzeszowa przez Berlin aż po Kanadę.
Korzystamy z możliwości rozwoju
Nauka nowych języków programowania, przejmowanie roli zarządczej w projekcie, płynne przechodzenie ze stanowiska nietechnicznego na techniczne – to nic niecodziennego w Sidnet. Znamy wiele przykładów, w których podobne eksperymenty zakończyły się sukcesem i obustronną satysfakcją.
“Dołączyłam do Sidnet jako content marketerka. Przy wsparciu pracodawcy mogłam rozwijać się w niespodziewanych obszarach, zdobywać nowe umiejętności i szukać dla siebie odpowiedniego miejsca. W ostatnich 6 latach miałam okazję sprawdzić się m.in. w roli kierowniczki komunikacji marki, specjalistki od employer brandingu, graficzki, UX researcherki, testerki manualnej, project managerki czy wreszcie product ownerki. Zajęcia z angielskiego sponsorowane przez Sidnet pozwoliły mi zarządzać rozwojem produktu, komunikując się po angielsku” – mówi Olga Muzyczuk.
Rozwijamy rozwiązania open‑source
Mamy słabość do rozwiązań otwartoźródłowych. W narzędziach wewnętrznych i projektach dla klientów bazujemy głównie na oprogramowaniu open‑source, które dostosowujemy do potrzeb i niejednokrotnie udostępniamy na GitHubie, by służyły nie tylko nam.
To nie wszystko – co miesiąc przekazujemy darowiznę na projekt open-source wybrany przez członkinię lub członka zespołu. Od 2012 przekazaliśmy niemal 150 datków na rozwój takich projektów jak: Django, Next.js, Strapi, Linux, Git czy Jenkins.
Czynimy świat lepszym miejscem
Wiemy jak wyświechtany jest to frazes. A jednak lista dowodów stale rośnie.
Jesteśmy wieloletnim partnerem technologicznym stowarzyszeń: Sarcoma (organizatora Onkobiegu, w którym corocznie bierzemy udział) i mali bracia Ubogich (organizatora kampanii Podaruj Wigilię).
Comiesięcznej darowiźnie na inicjatywę open‑source towarzyszy datek na projekt non‑profit wskazany przez jedną/jednego z nas. Przez ostatnie 12 lat wsparliśmy stowarzyszenia, fundacje, hospicja, schroniska i konkretnych potrzebujących niemal 150 razy.
Naszą nową inicjatywą jest sadzenie drzew na rocznicę współpracy z klientem i z okazji ukończenia kluczowych etapów projektu. Zaczynamy z przytupem – z okazji 20. rocznicy przekazaliśmy środki na zasadzenie 200 drzew. Nasze postępy można śledzić na stronie Posadzimy.pl.