Technologia i empatia mogą się przenikać, co udowadniają wybory naszego doświadczonego full-stack developera, Michała Zbytniewskiego. W tym miesiącu to on wskazywał projekt open-source oraz projekt charytatywny, które otrzymają nasze finansowe wsparcie. Prettier, narzędzie do formatowania kodu oraz Compassion in World Farming, organizacja zajmująca się ochroną zwierząt, mogą wydawać się niepowiązane, ale oba poprawiają odrobinę świat.
Sprawdźmy, w jaki sposób podejście Prettier do formatowania kodu i działania Compassion in World Farming na rzecz zwierząt, wprowadzają zmiany w swoich dziedzinach.
Prettier
Prettier to popularne i często stosowane przez developerów narzędzie do formatowania kodu. Pomaga programistom zachować spójne i czyste style w ich projektach, niezależnie od preferencji osobistych.
Obsługuje różne języki programowania, w tym JavaScript, TypeScript, CSS, HTML i wiele innych, dzięki czemu zaspokaja różne potrzeby projektowe.
Korzystając z Prettier, programiści mogą poświęcać mniej czasu na ręczne formatowanie swojego kodu. Zamiast tego Prettier analizuje go i automatycznie stosuje predefiniowane reguły w celu jego spójnego sformatowania.
„Używamy go w wielu projektach front-endowych. Dosłownie za jednym kliknięciem każdy programista i programistka w zespole, niezależnie od doświadczenia i używanego edytora, może pochwalić się profesjonalnie wyglądającym, czytelnym i spójnym stylistycznie kodem” – dodaje Michał.
Wymuszając spójny styl, Prettier poprawia czytelność kodu i minimalizuje potencjalne błędy. Ogólnie rzecz biorąc, Prettier upraszcza proces formatowania kodu, oszczędza czas i pomaga utrzymać czystą i profesjonalną bazę kodu.
Compassion in World Farming
Compassion in World Farming to globalna organizacja non-profit zajmująca się poprawą dobrostanu i traktowania zwierząt w przemyśle rolniczym. Założona w 1967 roku, opowiada się za etycznymi i zrównoważonymi praktykami rolniczymi, stawiając na pierwszym miejscu dobrostan zwierząt, środowisko i zdrowie ludzi. Organizacja działa na rzecz świata, w którym zwierzęta hodowlane są traktowane ze współczuciem i szacunkiem.
Misją CIWF jest położenie kresu hodowli przemysłowej i promowanie humanitarnych i zrównoważonych systemów hodowli. Organizacja prowadzi badania, dochodzenia i kampanie mające na celu podnoszenie świadomości na temat kwestii związanych z intensywnymi praktykami rolniczymi i ich negatywnymi skutkami. CIWF ściśle współpracuje z rządami, firmami i konsumentami, aby zachęcać do zmian polityki, reform legislacyjnych i standardów branżowych, które wspierają dobrostan zwierząt.
CIWF udostępnia również wskazówki i zasoby dla rolników, aby pomóc im przejść na bardziej humanitarne i zrównoważone praktyki rolnicze.
„Liczę na to, że działania organizacji w kwestiach nagłaśniania problemów przemysłowej hodowli zwierząt, edukacji oraz wprowadzania odpowiednich regulacji prawnych, pozwolą ograniczyć negatywny wpływ hodowli zwierząt na środowisko naturalne” – kończy Michał.