Pomagamy projektowi Git i Stowarzyszeniu „Sarcoma”

Dziś, jak co miesiąc, wspieramy finansowo wybrany projekt open source i organizację prowadzącą działalność dobroczynną.

Wyborem projektu i organizacji do wsparcia zajął sie w tym miesiącu Marcin Tabaka. Marcin nie jest „rdzennym” członkiem naszego zespołu (prowadzi własną firmę Internet Tea Group), jednak od dłuższego czasu współpracuje z nami przy różnych projektach, a ponieważ współpraca układa nam się bardzo dobrze, zaprosiliśmy go do wzięcia udziału w naszej inicjatywie.

Według wyboru Marcina, projekt open source, który w tym miesiącu wspieramy darowizną, to system kontroli wersji Git. Nasz zespół od kilku lat używa go jako podstawowego systemu wersjonowania kodu źródłowego. Wcześniej korzystaliśmy głównie z Subversion, jednak od momentu, gdy zaczęliśmy korzystać z Gita i poznaliśmy jego zalety, stosujemy go w każdym nowym projekcie.

Przekazujemy również darowiznę na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki „Sarcoma”, zajmującego się – jak wskazuje nazwa – pomocą osobom chorym na choroby nowotworowe, w tym mięsaki. Marcin od ponad roku pomaga Stowarzyszeniu (m.in. jego firma wykonała i wdrożyła nową stronę WWW Stowarzyszenia) i zdążył się przekonać, że jest ono skuteczne i niesie realną pomoc chorym – cieszymy się, że i nasz zespół może przyczynić się do tej pomocy.