Jesteśmy na GitHubie

Wszyscy w zespole jesteśmy, jak jeden mąż, miłośnikami Gita i GitHuba, i z jednego i drugiego korzystamy zarówno w pracy, jak i przy własnych projektach. Jakiś czas temu utworzyliśmy też firmowy profil na GitHubie, jednak dotychczas leżał sobie nieużywany i zbierał kurz. Dziś mamy zamiar to zmienić, ponieważ wprowadzamy w życie nasz dawno podjęty plan wzięcia czynnego udziału w ruchu open source przez udostępnienie kilku projektów naszego autorstwa – na GitHubie.

Na dobry początek udostępniamy moduł Perla WebService::SendGrid::Newsletter, który pozwala wykorzystywać w programach w Perlu API newsletterów serwisu SendGrid (udostępniającego usługi wysyłki e-maili do dużej liczby odbiorców). Moduł ten powstał w czasie naszej pracy przy jednym z ostatnich projektów, w którym budowaliśmy serwis o charakterze społecznościowym, wysyłający spore ilości powiadomień e-mailowych właśnie za pośrednictwem SendGrida. Część zaplecza serwisu została napisana w Perlu, w tym kod odpowiedzialny za wysyłkę, więc konieczne było zaimplementowanie w nim komunikacji z SendGridem – a ponieważ nie było modułu, który by to potrafił, postanowiliśmy go napisać.

Wersja udostępniana dziś na GitHubie ma jeszcze wiele braków, nie ma zaimplementowanych wszystkich potrzebnych funkcji, oraz cierpi na niedobór dokumentacji, ale postaramy się wkrótce to uzupełnić. Poza tym, jak w przypadku każdego projektu na GitHubie, chętnie przyjmiemy wszelką pomoc i pull requesty.

Mamy w planach udostępnienie kilku kolejnych projektów, więc – jak mawiają Anglosasi – stay tuned.