From: Filip, Sidnet | To: Brave.com + Fundacja Prima

W zespole Sidnet nie masz wyboru – musisz wspierać tych, którzy tego potrzebują. Tym razem wartościowe projekty wskazał nasz programista Filip Sergot. Choć twórcy jego ulubionej przeglądarki Brave nie zbierają darowizn, to i tak chcemy opowiedzieć o ich inicjatywie. Tym sposobem podwójną październikową darowiznę „psim swędem” otrzymują od nas labradory z Fundacji Prima 😉

Brave.com

Przeglądarka, która powstała po to, by dodawać śmiałości najbardziej świadomym użytkownikom internetu.

Skutecznie poskramia obawy związane z prywatnością w sieci:

  • blokuje reklamy i skrypty, zapobiegając pobieraniu przez nie danych,
  • upraszcza kontrolę ciasteczek,
  • jeśli tylko może, używa bezpiecznego połączenia (automatycznie wybiera HTTPS).

„Brave odpowiada na wzrastające niepokoje związane z gromadzeniem danych o użytkownikach przez duże firmy takie jak Google czy Facebook. Jest szybka i szybko się rozwija – stale pojawiają się nowe, przydatne funkcje. Moją ulubioną jest podglądanie kart bez konieczności przełączania się pomiędzy nimi.” – mówi Filip.

Fundacja Pomocy Labradorom Prima

Koncentruje się na zwalczaniu szkodliwych stereotypów związanych z beztroskim posiadaniem labradora. Sprawnie pomaga psom, w szczególności rasy labrador retriever.

Fundacja zajmuje szczególne miejsce w moim sercu, ponieważ miałem kiedyś labradora, który w bardzo młodym wieku zachorował na raka kości. Widziałem, jak wiele cierpienia potrafią znieść zwierzęta i wciąż machać ogonem na widok właściciela.” – mówi Filip.