From: Piotrek, Sidnet | To: WinSCP + W człowieku widzieć brata

Nasz sposób na listopad? Zamiast palić w piecu, odpalamy coś innym. Tym, którzy pomagają potrzebującym i tym, którzy – często kosztem własnego czasu – rozwijają projekty open source. To pierwszy raz, kiedy wspierane przedsięwzięcia wybiera nasz programista Piotrek Zieliński.

WinSCP

Graficzny klient SFTP dla systemu Windows z przydatnymi funkcjami takimi jak:

  • wsparcie dla wersji przenośnej,
  • synchronizacja plików,
  • możliwość otwarcia kilku sesji jednocześnie.

Dla Piotrka to rozwiązanie przydatne w codziennej pracy. „Umożliwia mi bardzo szybki podgląd zawartości plików (np. środowiskowych) znajdujących się na serwerach. Dzięki synchronizacji mogę otworzyć dany plik w edytorze tekstowym i podmienić jego zawartość bez potrzeby manualnego przenoszenia go pomiędzy lokalnym komputerem a serwerem.” – mówi nasz programista.

W człowieku widzieć brata

Organizacja od ponad 10 lat działa na rzecz osób samotnych, niepełnosprawnych, bezdomnych, chorych, starszych i tych, którzy nie radzą sobie z codzienną egzystencją z innych przyczyn. Wyrównuje szanse dzieci i młodzieży. Jest partnerem programu Pajacyk, w ramach którego prowadzi dożywianie dzieci w szkołach na terenie Łodzi.

„Nazwa fundacji trafnie oddaje istotę jej działania – zapewnienie wsparcia tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji i którym grozi wykluczenie społeczne” – mówi Piotrek.