From: Krzysiek, Sidnet | To: Debian + Fundacja Przytul Kota

Nie potrzeba nam noworocznych postanowień, by zrobić coś wartościowego, bo wspieranie potrzebujących weszło nam w nawyk. Jak co miesiąc przekazujemy darowiznę wybranemu projektowi open source i organizacji dobroczynnej. Tym razem pomagamy zgodnie z życzeniem naszego programisty Krzyśka Skarbka.

Debian

Niezależny system operacyjny oparty na jądrze Linuksa.

  • Uznany. Funkcjonujący od ponad 25 lat i stale rozwijany przez społeczność na całym świecie.
  • Stabilny. To sprawia, że chętnie bazują na nim inne dystrybucje Linkusa, w tym obecnie najbardziej popularne Ubuntu.
  • Wolnodostępny. Od początku wierny idei wolnego oprogramowania – podstawowe oprogramowanie systemu jest w 100% wolne.

„Debian to rodzaj wolnego oprogramowania (free software) i nie chodzi tu o prędkość ani cenę, lecz o wolność. Jego użytkownicy mogą modyfikować narzędzie do własnych potrzeb, jednocześnie nie naruszając praw autorskich” – mówi Krzysiek.

Fundacja Przytul Kota

Fundacja, która wie, że kot nie zawsze spada na cztery łapy. Otacza opieką porzucone zwierzaki – zajmuje się ich leczeniem, dokarmianiem, organizowaniem adopcji realnych i wirtualnych oraz zbiórek. Koty oczekujące na nowy dom znajdują tymczasowe schronienie w specjalnie zaaranżowanej Mruczarni, a czasem także w prywatnych mieszkaniach wolontariuszy.

„Widać, że wolontariusze dają z siebie wszystko. Prowadzą codzienną i angażującą komunikację na Facebooku, publikują comiesięczne raporty finansowe, organizują wydarzenia. A działają całkowicie charytatywnie, wyłącznie w oparciu o darowizny” – uzasadnia swój wybór Krzysiek.