From: Jakub, Sidnet | To: Django + Warszawskie Hospicjum dla Dzieci

W każdym zespole znajdzie się ktoś, kto widzi świat w ciemniejszych barwach niż pozostali. U nas taką sławą cieszy się (?) Kuba, ale nie przeszkadza mu to wierzyć w naszą inicjatywę wspierania potrzebujących. Sprawdź, kogo w tym miesiącu rozpromienią wybory Jakuba Opary:

Django

Najpopularniejszy framework do budowania aplikacji webowych w Pythonie. Wykorzystywany m.in. przez Mozillę, Disqus czy Instagram. Stworzony niemal 15 lat temu jako wewnętrzny projekt redakcji dziennika Lawrence Journal-World, dziś jest dalej rozwijany przez organizację Django Software Foundation.

„Django świetnie sprawdza się w naszych wewnętrznych projektach. Pozwala nam błyskawicznie tworzyć aplikacje sieciowe i nowe narzędzia usprawniające pracę. Posłużył nam m.in. do budowy narzędzia do planowania czasu pracy, dostosowanego do potrzeb naszego zespołu” – mówi Jakub.

Warszawskie Hospicjum dla Dzieci

Fundacja promująca domową opiekę paliatywną nad nieuleczalnie chorymi dziećmi. W tym modelu mali podopieczni nie przebywają na stałe w szpitalu, lecz we własnych domach, gdzie odwiedzają ich pracownicy hospicjum. Fundacja od 1994 roku skupia się na poprawianiu jakości życia dziecka i wspieraniu rodziny.

„Fundacja nie obiecuje przedłużenia życia ani skrócenia cierpienia, ale sprawia, że ostatnie chwile podopieczny przeżywa z godnością. Niweluje ból fizyczny i psychiczny, organizuje zbiórki umożliwiające sprawowanie opieki w domu, wspiera rodziny w żałobie” – mówi Jakub.