From: Sebastian, Sidnet | To: Redmine + Schronisko w Korabiewicach

W Ogólnopolski Dzień Dogoterapii odwdzięczamy się czworonogom za ich dobroczynny wpływ. Jak co miesiąc wspieramy także wybrany projekt open source. Tym razem inicjatywy godne naśladowania wskazał Sebastian Stasiak. Znany ze swojego zamiłowania do memów, nasz „memedżer” projektów stacjonuje na co dzień w biurze w Rawie Mazowieckiej.

Redmine

Elastyczny system open source do zarządzania projektami. Korzystają z niego między innymi agencje rządowe w USA i Japonii oraz twórcy języka programowania Ruby (użytego zresztą do napisania aplikacji Redmine). Od 9 lat prowadzimy z jego pomocą projekty wewnętrzne i te dla klientów.

Redmine pozwala nam m.in. na:

  • tworzenie hierarchii projektów i zadań,
  • elastyczne nadawanie ról i uprawnień,
  • integrację z repozytoriami kodu,
  • monitorowanie czasu pracy,
  • dodawanie nowych, specyficznych funkcji.

„Redmine sam w sobie ma szeroki zakres funkcji. Jednak jego największym atutem jest możliwość dalszego rozszerzania. W zespole Sidnet stosujemy m.in. dodatkowe pluginy umożliwiające prowadzenie projektów zgodnie z filozofią Agile. Niektóre z tych rozszerzeń zbudowaliśmy sami od podstaw” – mówi Sebastian.

Schronisko w Korabiewicach

Schronisko dla zwierząt różnych gatunków, od 2012 roku należące do Fundacji Viva! Obecnie pod jego opieką znajduje się kilkaset zwierzaków – nie tylko psy i koty, ale także m.in. krowy, kozy czy lisy. Schronisko jest finansowane wyłącznie ze środków Fundacji i darowizn. Jego wolontariusze zajmują się karmieniem i leczeniem zwierząt. Budują dla nich bezpieczne i wygodne boksy, domki, budy oraz wybiegi. Prowadzą adopcje fizyczne i wirtualne.

„Znam to schronisko i wiem, że stale potrzebuje wsparcia. Wyprowadzałem tam psy jako wolontariusz. Jeden z nich szczególnie zapadł mi w pamięć. Ważył z 40 kilogramów i dawał mi popalić w drodze z boksu na wybieg, za to za bramą schroniska łagodniał i bawił się jak szczeniak. Później znalazł nowy dom nad morzem” – wspomina Sebastian.