#DarowiznySidnet: Damian dla Manjaro Linux i Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Styczeń to miesiąc skrajności. Oprócz najsmutniejszego dnia w roku, Blue Monday,
w tym miesiącu wypada również jeden z najweselszych dni — finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To lokalne święto dobroczynności, które razem z Damianem Bełzą, naszym programistą, wspieramy w ramach akcji #DarowiznySidnet. Drugim beneficjentem jest wybrany przez Damiana projekt open-source, Manjaro Linux.

Manjaro Linux

Manjaro to oparty na Linuksie alternatywny system operacyjny. Użytkownicy cenią go za priorytetowe potraktowanie kwestii prywatności, brak opłat licencyjnych i ukrytych reklam. Również kompatybilność Manjaro jest dużą zaletą systemu. Sprawdzi się on w środowisku profesjonalnym i domowym, na każdym sprzęcie bez względu na przebieg (długość stażu) ​​— na komputerach stacjonarnych, tabletach i telefonach komórkowych.

Damian, który w naszych firmowych szeregach pełni rolę programisty PHP, Perl i JavaScript, również zwrócił uwagę na tą cechę Manjaro. “System bazuje na dystrybucji Arch, więc korzysta
z menedżera pakietów Pacman, co zapewnia mu podstawową kompatybilność. Można też korzystać z nieoficjalnego repozytorium AUR (Arch User Repository), powiększając tym samym dostępność oprogramowania”.

Dodatkowe plusy Manjaro otrzymuje od Damiana za stabilność, szybkość i niezawodność, dzięki którym codzienna praca z systemem jest bezproblemowa.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka OrkiestraŚwiątecznej Pomocy, choć najgłośniej gra w jedną styczniową niedzielę, niestrudzenie “muzykuje” przez cały rok. Fundacja WOŚP gromadzi fundusze na zakup nowoczesnego wyposażenia dla polskich szpitali i placówek medycznych. 

WOŚP jest również nieocenionym wsparciem w wyjątkowych sytuacjach. “Na Fundację mogliśmy liczyć w dobie pandemii koronawirusa. Fundacyjna pomoc dotarła także do Ukrainy, w której toczy się krwawa i niepotrzebna wojna”, wylicza Damian.

Fundacja WOŚP działa niezwykle skutecznie, stąd tak chętnie wspierana jest przez Polaków.
“W 2020 roku szacowano, że co piąty sprzęt medyczny w szpitalach pochodzi od tej Fundacji. Kilka lat temu mogłem sam się o tym przekonać, kiedy sprzęt sfinansowany przez WOŚP uratował życie bliskiej mi osoby”, dodaje nasz programista. 

Razem z Damianem dołączamy do tegorocznej zbiórki WOŚP. Szczegóły akcji znajdziecie pod tym linkiem: https://www.wosp.org.pl/