#DarowiznySidnet: Dawid dla Git i Schroniska w Tczewie

Dawid lata temu dołączył do Sidnet jako programistasamouk, dziś doświadczeniem mógłby obdarować niejednego Frontend Developera. W ekspresowym tempie opanowuje kolejne  frameworki JavaScript, a specjalizuje się w aplikacjach singlepage (SPA) i aplikacjach desktopowych.

Sprawdź, jakie projekty opensource i dobroczynne zyskają nasze finansowe wsparcie dzięki wyborom Dawida.

Git

Opensource’owy system kontroli wersji, stworzony w 2005 roku przez Linusa Torvaldsa jako alternatywa dla własnościowego wówczas BitKeepera. Powszechnie stosowany przez programistów – od freelancerów po pracowników największych firm technologicznych jak Google, Netflix, Twitter czy Android.

“Git to jedno z pierwszych narzędzi, które poznaje programista. Używamy go w niemal każdym projekcie – komercyjnym i hobbystycznym – jeśli tylko wymaga on bezkonfliktowej współpracy developerów. System sprawdza się także w projektach rozwijanych samodzielnie – pozwala odseparować pracę przy poszczególnych elementach aplikacji dzięki tzw. »gałęziom«, a w razie potrzeby przywrócić poprzednią wersję kodu” – wyjaśnia Dawid.

Kto chce poznać Gita na poziomie eksperckim i korzystać z jego zaawansowanych funkcji, tego odsyłamy do publicznie dostępnej książki “Pro Git”.

Schronisko w Tczewie

Schronisko dla bezdomnych zwierząt zlokalizowane w rodzinnym mieście Dawida. W 2020 roku wolontariusze schroniska pomogli znaleźć dom 326 psom i 48 kotom. W tym samym roku – tylko ze środków z 1% podatku – wymienili dachy nad boksami, wyremontowali część boksów i zapewnili swoim czworonożnym podopiecznym ocieplane budy, specjalistyczną karmę, a także zabiegi medyczne.

“Lista wydatków schroniska nigdy się nie kończy. Dlatego już 5. raz w ramach #DarowiznySidnet wspieram schronisko w moim mieście” – mówi nasz programista.

Schronisko w Tczewie jest jednym z 10 schronisk prowadzonych przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals. Przedstawiciele organizacji każdego dnia ratują zwierzęta przed głodem i bólem, walczą w sądach o kary dla ich oprawców i przeprowadzają metamorfozy zwierzaków, przygotowując je do adopcji.