#DarowiznySidnet: Piotrek dla NestJS i Ariany Wasiak (podopiecznej Fundacji ZOBACZ MNIE)

Od kilku miesięcy jesteśmy myślami z dotkniętą rdzeniakiem Arianą – roczną córką kuzyna Michała Staszewskiego, który w naszym zespole odpowiada za sprzedaż. Michał zmobilizował nas do wpłat indywidualnych i przekazania lutowej #DarowiznySidnet jeszcze w styczniu. Dziś możemy cieszyć się z tego, że razem z innymi pomagającymi osiągnęliśmy cel zbiórki, a dziewczynka rozpoczęła leczenie.

Za wyborem odbiorców naszego wsparcia w lutym (w tym wsparcia Arianki) stoi Piotrek Zieliński – Full‑Stack Developer stale gotowy do poznawania nowych technologii.

NestJS

Powstały w Polsce backendowy framework JavaScript, stanowiący nowoczesną alternatywę dla frameworka Node.jsExpress. Łączy w sobie koncepcje programowania obiektowego, funkcyjnego, a także reaktywno‑funkcyjnego.

“NestJS to przede wszystkim TypeScript, wstrzykiwanie zależności i modularność, czyli pojęcia, które kojarzymy chociażby z Angularem. Komuś, kto nie zna tych terminów, rozpoczęcie pracy z Nestem może zająć więcej czasu, ale są to koncepty, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać” – mówi Piotrek.

NestJS, podobnie jak jego frontendowy odpowiednik – Angular, narzuca architekturę aplikacji, która ułatwia tworzenie skalowalnego oraz łatwego w utrzymaniu i testowalnego kodu.

Ariana Wasiak (podopieczna Fundacji ZOBACZ MNIE)

Historia Arianki – rocznej dziewczynki z guzem pnia mózgu poruszyła tak wiele osób, że w niecałe dwa miesiące udało się uzbierać ponad 9 milionów złotych (!) na leczenie w Stanach Zjednoczonych. Od grudniowej diagnozy mała bohaterka przeszła już 8 operacji i obecnie przyjmuje chemioterapię.

“Nawet nie jestem w stanie wyobrazić sobie, co czuli rodzice 11‑miesięcznej Arianki, gdy otrzymali diagnozę: nowotwór złośliwy. Cieszę się, że pomogliśmy w sukcesie zbiórki na leczenie, na które nie było szansy w Polsce”mówi nasz programista.

Zbiórka jest już zakończona, ale przywrócenie dziewczynki do zdrowia wiąże się z dodatkowymi, nieplanowanymi kosztami, jak np. wymiana zastawki. Numer konta i numer KRS do przekazania 1% podatku znajdziesz na stronie Fundacji ZOBACZ MNIE.