#DarowiznySidnet: Krzysiek dla Fundacji dla Szczeniąt Judyta

W tym miesiącu inicjatywę, której pomożemy w ramach naszej akcji #DarowiznySidnet wybiera Krzysiek Skarbek, jeden z naszych FullStack Developerów. W związku z trwającą wojną w Ukrainie postanowiliśmy ponownie zrezygnować ze wspierania projektu open‑source i przekazać podwójną darowiznę na rzecz Fundacji dla Szczeniąt Judyta, która ratuje psiaki z Ukrainy.

“W czasie wojny cierpią nie tylko ludzie, ale i zwierzęta. Niestety, one same raczej nie mogą sobie pomóc”, mówi Krzysiek. “W fundacji Judyta przebywa bardzo dużo zwierzaków zabranych z Ukrainy i cały czas pojawiają się tam kolejne.”

Pracownicy i wolontariusze fundacji opiekują się zwierzętami, które dotarły do nich z rejonów objętych walkami, sami organizują też indywidualne transporty, by przywieźć do fundacyjnego schroniska jak najwięcej zagrożonych wojną czworonogów.

Obowiązków przy nowych podopiecznych jest wiele. Do schroniska bez przerwy trafiają ukraińskie psiaki w różnym wieku i stanie. Fundacja wykonuje ogromną pracę, aby zapewnić im godne warunki życia, ale bez dodatkowego wsparcia trudno jest zadbać o wystarczającą ilość karmy, leków i wygospodarować zadaszone miejsce do spania.

Fundacja Judyta nieustannie informuje o działaniach związanych z ratowaniem psów dotkniętych wojną. Komunikaty pojawiają się nie tylko na stronie fundacji, ale również na Facebooku.

Oprócz chwytających za serce psich historii możecie tam znaleźć linki do składek. Obecnie fundacja Judyta prowadzi zbiórkę środków na dwa kontenery, które zostaną zaadaptowane na schronienie dla nowoprzybyłych lokatorów.