#DarowiznySidnet: Wojtek dla Ukrainy (poprzez Fundację Ocalenie)

Wojna w Ukrainie trwa, trwa więc i nasza akcja wsparcia Ukraińców i Ukrainek poszkodowanych w tej wojnie. Wojtek Siewierski, FullStack Developer i Administrator IT, to kolejny członek zespołu, który zrezygnował ze wspierania projektu open‑source i postanowił przekazać podwójną darowiznę na zbiórkę prowadzoną przez Fundację Ocalenie.

Dzięki doniesieniom mediów wiemy, jak traumatycznym wydarzeniem jest wojna w Ukrainie. Pomimo ciągłych walk, pomoc z Polski płynie równym, szerokim strumieniem do naszych sąsiadów. Różnorodne wsparcie otrzymują ci, którzy pozostali w Ukrainie, jak i uchodźcy, którzy w naszym kraju znaleźli schronienie.

„Również chcę dołożyć swoją cegiełkę i pomóc Ukrainie. Bezczelna agresja ze strony sąsiadów nie jest Polakom obca – sądzę, że nam jest szczególnie trudno pozostać obojętnymi w obliczu tej wojny” – w ten sposób Wojtek uzasadnia swój wybór.

Budująca jest świadomość, że dzięki naszym pracownikom jesteśmy częścią tej pomocowej sztafety. A będzie ona konieczna jeszcze przez długi czas, nawet po zakończeniu działań zbrojnych.

Fundacja Ocalenie oferuje wsparcie ukraińskim uchodźcom i uchodźczyniom od momentu przekroczenia granicy, a także na późniejszym etapie ich pobytu w Polsce.

Pomoc, na jaką obywatele i obywatelki Ukrainy mogą liczyć ze strony Fundacji obejmuje:

  • wsparcie interwencyjne: organizację transportu i noclegu,
  • pomoc prawną, psychologiczną, mentorską,
  • organizację bezpiecznych miejsc dla dzieci w punktach przyjmujących uchodźców,
  • organizację zajęć edukacyjnych i integracyjnych dla dzieci i młodzieży,
  • wsparcie w znalezieniu pracy i mieszkania,
  • pomoc rzeczową.