#DarowiznySidnet: Grzegorz dla Ukrainy (poprzez Fundację ZARYS)

Zdalnie można nie tylko pracować, ale i pomagać. Tak robi Grzegorz Marszałek, Frontend Developer, który od ponad roku jest częścią naszego zdalnego zespołu, i który w sierpniu wybiera inicjatywę w ramach comiesięcznej akcji #DarowiznySidnet. Na prośbę Grzegorza przekazujemy podwójną darowiznę na jeden cel – pomoc Ukrainie organizowaną przez Fundację ZARYS.

„Wspieram zbiórkę organizowaną przez Fundację ZARYS – #pomocdlaUkrainy. Kiedy to się zaczęło większość z nas nie dowierzała, następnie każdy chciał, aby ta wojna zakończyła się jak najszybciej. Niestety, koszmar dla wielu ludzi mieszkających w Ukrainie nadal trwa” – uzasadnia swój wybór Grzegorz.

To już szósty miesiąc wojny w Ukrainie. Potrzebne jest każde wsparcie, w szczególności sprzęt i środki medyczne dla lokalnych szpitali i placówek medycznych. Taką właśnie pomoc dostarcza Ukrainie Fundacja ZARYS, którą wspieramy w sierpniu.

“Fundacja ZARYS w konsultacji z Ministerstwem Zdrowia Ukrainy wysyła środki medyczne dla ukraińskich szpitali. Myślę, że tak długo, jak działania wojenne będą kontynuowane, tak każda pomoc będzie na wagę złota” – wyjaśnia nasz programista. “Chęć pomocy Ukrainie z oczywistych względów potęguje również obecność w moim zespole projektowym dwóch koleżanek mieszkających w Ukrainie.”

Fundacja posiada największy w Europie Środkowej magazyn jednorazowego sprzętu medycznego. Oprócz przekazania aparatury, fundacja organizuje też jej transport na tereny objęte wojną i przeprowadza zbiórki na ten cel. Ponieważ organizacja działa międzynarodowo, umożliwiła darczyńcom wpłaty w kilku walutach, aby każdy chętny mógł w najwygodniejszy dla siebie sposób wesprzeć zbiórkę.