#DarowiznySidnet: Bartek dla Ukrainy (poprzez Fundację Historia Vita)

W natłoku zajęć może umknąć fakt, że połowa miesiąca już za nami. Ot, minął kolejny półmetek, część planów już odhaczona z listy rzeczy do zrobienia, a kolejne czekają na realizację. W naszym zespole ten niepozorny czas jest chwilą szczególną, oznacza bowiem kolejną edycję akcji pomocy. W październiku przekazujemy podwójną darowiznę na inicjatywę wybraną przez Bartłomieja Kłaka, naszego IT Project Managera.

Zbiórka dla Ukrainy, poprzez Fundację Historia Vita.

Ponieważ szanse na szybkie zakończenie wojny w Ukrainie są nikłe, dalsza systematyczna pomoc jest bardzo potrzebna. Wiele fundacji niestrudzenie wspiera mieszkańców Ukrainy przybywających do Polski, jak i tych, którzy mimo wojny nie opuścili kraju.  “Wielu mieszkańców Ukrainy zdecydowało się pozostać w swoich domach a w związku ze zbliżającą się zimą potrzebna jest im każda pomoc. Fundacja Historia Vita zajmuje się organizacją transportów m.in żywności do zwykłych mieszkańców Ukrainy. Dla nas dostęp do jedzenia jest czymś oczywistym, na terenach objętych wojną jest ono trudne do zdobycia”, wyjaśnia Bartek.

Jak wiele fundacji zaangażowanych w pomoc Ukrainie, Fundacja Historia Vita również wstrzymała swoją regularną działalność na rzecz działań humanitarnych. Od 24 lutego tego roku, zamiast organizować wydarzenia kulturalne, organizacja wykorzystuje swoje logistyczne zasoby, żeby dotrzeć ze wsparciem w głąb ogarniętego wojną kraju. Możemy jej w tym pomóc, przekazując wpłaty lub najpotrzebniejsze rzeczy, których listę Fundacja publikuje na swojej stronie.