#DarowiznySidnet: Patryk dla Thunderbirda oraz Funduszu Profilaktyki Bezdomności Psów i Kotów

Wspólnym motywem naszej listopadowej akcji są zwierzęta – koty, psy i… Thunderbird. O ile psy i koty to całkowicie realni towarzysze naszej codzienności, Thunderbird to ptak z amerykańskiego folkloru, który użyczył swojego miana popularnemu klientowi poczty. Za wyborem akcji, które chętnie w tym miesiącu wesprzemy, stoi Patryk Urbański, React Frontend Developer z naszego zespołu.

Thunderbird

Chyba nie ma w świecie IT osoby, która nie słuszała o Thunderbirdzie.To popularny, bezpłatny klient poczty i kalendarza, znany z szybkości i dużej elastyczności w dostosowaniu narzędzia do własnego stylu pracy.   Thunderbird duży nacisk kładzie na bezpieczeństwo użytkowników. Jest to widoczne w ilości rozwiązań dostępnych w aplikacji, takich jak wbudowana obsługa nagłówka „Do Not Track”, blokowanie spamu oraz treści śledzących i ochrona przed phishingiem.

Thunderbird duży nacisk kładzie na bezpieczeństwo użytkowników. Jest to widoczne w ilości rozwiązań dostępnych w aplikacji, takich jak wbudowana obsługa nagłówka „Do Not Track”, blokowanie spamu oraz treści śledzących i ochrona przed phishingiem.

Zalety Thunderbirda docenia wielu naszych programistów, w tym Patryk. “Thunderbirda używam na co dzień i chwalę sobie, więc chciałbym wesprzeć projekt, aby pozostał dostępny dla wszystkich”.

Podobnie jak każdy open-source’owy projekt, Thunderbird jest całkowicie niezależnym, wolnym przedsięwzięciem, który rozwija się dzięki wsparciu użytkowników, od strony know-how i finansowej.

Zbiórka Fundacji Rasowy Kundel na rzecz Funduszu Profilaktyki Bezdomności Psów
i Kotów

Bezdomność psów i kotów to duży problem, spowodowany głównie nieodpowiedzialnością
i niewiedzą właścicieli domowych zwierząt. Zjawisku bezdomności zwierząt stara się przeciwdziałać Fundacja Rasowy Kundel, która w tym roku organizuje II edycję zbiórki na ten cel. Beneficjentem akcji jest specjalnie powołany do tego celu Fundusz Profilaktyki Bezdomności Psów i Kotów.

“Pozwala on zapobiec cierpieniu i samotności polskich psów i kotów. Codziennie pojawiają się kolejne zbiórki na chore, porzucone i cierpiące zwierzęta, a celem Fundacji Rasowy Kundel jest przeciwdziałanie bezdomności i edukacja o niej, zamiast niekończącego się naprawiania” wyjaśnia Patryk.

Celem zbiórki jest zebranie miliona złotych. Pokryje ona koszty kastracji i wszczepienia mikroczipów 2500 zwierzakom. Zebrane pieniądze wesprą również program edukacyjny na temat bezdomności zwierząt domowych, jej przyczyn i profilaktyki.