#DarowiznySidnet: Jakub dla ESLint oraz Ukrainy (poprzez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej)

Okołoświąteczny nastrój sprzyja dobroczynności. Częściej myślimy o potrzebujących,
a pomoc przychodzi nam łatwiej. W Sidnet regularnie, co miesiąc, dzielimy się z innymi. Dzięki wrażliwości i otwartości naszych koleżanek i kolegów wspieramy szlachetne inicjatywy i projekty open-source. W grudniu, razem z Jakubem Wysockim, naszym
Full-Stack Developerem, przekażemy darowiznę na rozwój ESLint oraz na zbiórkę dla Ukrainy.

ESLint

ESLint to narzędzie do statycznej analizy kodu, które pomaga wcześnie znaleźć oraz naprawić błędy programistyczne i problemy ze składnią kodu JavaScript i JSX. Ten przydatny program znalazł się w podręcznym narzędziowniku naszego Full-Stack Developera. 

Użyteczność ESLint wykracza jednak poza standardowe funkcje podobnych narzędzi. 
Reguły w ESLint łatwo się konfiguruje, a te niestandardowe można dodatkowo definiować
i ładować z zewnętrznych źródeł. ESLint obsługuje zarówno obecne standardy ECMAScript,
jak i eksperymentalną składnię dla przyszłych wersji„, dodaje Jakub.

ESLint jest projektem open-source. Utrzymanie i rozwój narzędzia leży w dużej mierze w rękach społeczności i sympatyków. Dołączamy do nich razem z Jakubem, wspierając ESLint w ramach grudniowej odsłony inicjatywy #DarowiznySidnet.

Zbiórka dla Ukrainy, poprzez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

Po raz siódmy w tym roku wspieramy darowizną organizację humanitarną, która niesie pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. W tym miesiącu pomagamy Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, organizatorce zbiórki na rzecz Ukrainy.

“W dalszym ciągu potrzebna jest pomoc dla Ukrainy. Zima na froncie na pewno będzie wyzwaniem, a codzienna współpraca z kolegami i koleżankami mieszkającymi w Ukrainie nie pozwala mi zapomnieć o trwającej tam wojnie”, wyjaśnia swój wybór Jakub.

Zebrane przez organizację fundusze pozwolą na zakup sprzętu dla ukraińskich szpitali, zorganizowanie pomocy humanitarnej w miejscach walk, ale też edukację i wsparcie dzieci, które w Polsce znalazły schronienie przed wojną.