From: Dawid, Sidnet | To: jQuery + Schronisko w Tczewie

Nasi programiści pracują z różnych lokalizacji, ale najbardziej oddalone od biura w Warszawie jest rodzinne miasto Dawida. Na co dzień pracujący z Tczewa, Dawid Jancen od niemal 5 lat zajmuje się programowaniem frontendu i aplikacji SPA (single-page applications).

Zapytany o projekty open source i charytatywne zasługujące na wsparcie, wskazał te, które już kilkakrotnie otrzymały naszą darowiznę z jego inicjatywy. Tym sposobem Dawid 3. raz pomaga twórcom biblioteki jQuery, a po raz 4. „lokalsom” – Schronisku w Tczewie.

jQuery

Biblioteka JavaScript pomocna przy tworzeniu frontendu aplikacji webowych. Otwarte oprogramowanie z licencją MIT, obecnie rozwijane przez JS Foundation. Używane przez 73% z 10 milionów najbardziej popularnych serwisów internetowych, w tym: Wikipedię, Twittera czy LinkedIn. Przez nas wykorzystywane w wielu projektach, m.in. w systemie do sprzedaży i zarządzania usługami UK2.

Co daje nam biblioteka jQuery?

  • Pluginy. Wiele bezpłatnych dodatków do wykorzystania w interfejsie, formularzach czy mechanizmach AJAX.
  • Animacje. Gotowe do wdrożenia efekty zwiększające atrakcyjność interfejsu. Powód, dla którego biblioteka jQuery jest lubiana przez web designerów.
  • Krótki kod. Zgodnie ze sloganem „Write less, do more”, jQuery potrafi wiele zdziałać za pomocą krótkich linijek kodu.
  • Niezależność od przeglądarki. Biblioteka funkcjonuje we wszystkich najpopularniejszych przeglądarkach internetowych. Nie ma potrzeby dostosowywać kodu do każdej z nich.

„jQuery to pierwsza biblioteka, z której nauczyłem się korzystać, kiedy zacząłem przygodę z JavaScriptem. Istnieje od 13 lat i skupia wokół siebie aktywną społeczność, dzięki czemu łatwo znaleźć rozwiązania nawet najrzadszych problemów” – mówi Dawid.

Schronisko w Tczewie

Schronisko dla psów i kotów, od 2007 prowadzone przez OTOZ Animals. Organizuje adopcje, edukuje, otacza opieką swoich mieszkańców. W czerwcu na terenie schroniska otwarto Staruszkowo – miejsce dedykowane psim seniorom.

„Kilku moich znajomych było zaangażowanych w działalność tego schroniska. Stąd wiem, że schronisko w Tczewie stale potrzebuje datków na swoich podopiecznych” – uzasadnia nasz programista.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals zajmuje się nie tylko przygarnianiem zwierząt. Realizuje tysiące interwencji rocznie, prowadzi spotkania w szkołach, organizuje coroczne ogólnopolskie akcje zachęcające do adopcji i wspiera protesty, walcząc z okrucieństwem wobec zwierząt.